Sık Sorulan Sorular Title

Lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kurtulmanın en acısız,hızlı ve sağlıklı yöntemidir.

Emzirme ve hamilelik döneminde prolactin ( süt üretici) hormonların yükşelişi ile birlikte kıllanma şikayetleri ortaya çıkar.İğneli epilasyon uygulamaları bu dönemlerde yapıldığında bir yan etkisi olmamakla birlikte mevcut kılların çözümü olabilir. Fakat oluşabilecek kıllanmaların önüne geçemez. Bu dönemlerden sonra prolactin hormonlarının normal seviyeye ulaşmasıyla birlikte oluşan kimi kıllar kendiliğinden dökülebilir.Bu yüzden tüm epilasyon yöntemleri emzirme sonrasında tercih edilmelidir.

Ameliyat esnasında siz anestezinin etkisinde olacağınızdan, operasyon süresince herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz. İlk bir kaç gün tüm hastalara ağrı kesici verilir. Genelde ağrı kesici ilaç kullanmayı gerektirecek kadar ağrı şikayeti yaşanmazken...

Ameliyat esnasında siz anestezinin etkisinde olacağınızdan, operasyon süresince herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz. İlk bir kaç gün tüm hastalara ağrı kesici verilir. Genelde ağrı kesici ilaç kullanmayı gerektirecek kadar ağrı şikayeti yaşanmazken...

Ameliyat esnasında siz anestezinin etkisinde olacağınızdan, operasyon süresince herhangi bir acı hissetmeyeceksiniz. İlk bir kaç gün tüm hastalara ağrı kesici verilir. Genelde ağrı kesici ilaç kullanmayı gerektirecek kadar ağrı şikayeti yaşanmazken

Evet önemlidir. Kılın cımbız ile tutulabilecek boyda olması gerekir. İğneli epilasyondan önce tüy dökücü krem yada jilet ile kısaltma gibi işlemler yapılmamalıdır. Çünkü uygulama esnasında akım verilen kıl kökünün bir cımbız yardımı ile kıl folekülünden alınması gerekir. İğneli epilasyonda fiyatlandırma İğneli epilasyonda fiyatlandırma iğneli epilasyon uygulaması çalışılan dakikaya göre hesaplanır.

Uygulama esnasında iğnenin battığı hissedilmez sadece akım verildiğinde kıl kökünde ısı hissedilir. Uygulama anında kıl köküne verilen akımın hiç hissedilmemesi durumunda kıl kökünün yakılamadığı anlamına gelmektedir. Gerçekten amaç kıl kökünü kalıcı olarak tahrip edip kılın tekrar çıkmamasını sağlamaksa az da olsa kıl köküne verlen akımın mutlaka hissedilmesi gerekir. Hissedilen akımın düşüklüğü veya yüksekliği kılın kalınlık veya inceliğine göre uygulama yapan uzman belirler. Uygulama yapılan bölgedeki kıl yapısının kalın olması durumunda kıl köklerinin tahrip edilebilmesi için akım kişininde acı hissiyatı göz ardı edilmeden yükseltilebilir. Yüksek doz ile çalışmak acı hissinin artmasını sağladığı gibi seans sayısınında düşmesini s

1 – Leke problemi gereksiz yere çok yüksek akım verilerek yapılan epilasyona bağlı olarak ortaya çıkar. 2 – Uygulama yapan uzmanın kılın kalınlığına veya inceliğine göre kalın yada inçe olarak doğru iğneyi tercih etmelidir. İnce kıllara iğnelerin sınıflandırılmasına göre en kalın yani K4 numaralı iğne kullanıdığında kabuklanmanın daha büyük olmasını sağladığı gibi lekelenme oluşumunuda sağlar. 3- Epilasyon sonrası güneş koruyucu kremlerin kullanılmasının çok büyük önemi vardır. Epilasyon yapılan bölgeye özellikle ilk 3-4 gün çok dikkatlice ve sıklıkla en az 30 SPF faktörlü güneş koruyucu krem kullanılmalıdır. Bu nedenle uygulama yapan uzmanın eğitimli ve tecrübeli olması tercih edilmelidir.

1) Epilasyon uygulanan bölgenin 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerin sürülmemesi tavsiye edilir. Sürüldüğü taktirde cildde iritasyona ve alerjiye sebep olabilir. 2)Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve tahriş edebilecek herhangi bi uygulamalardan kesinlikle kaçınılmalıdır. 3)Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde iritasyona ve alerjiye sebep olabilir. 4)Ayrıca epilasyonun uygulama yapıldığı bölgenin 3 gün içerisinde kızgın güneşle temas ettirilmemelidir.

Epilasyon yapılacak bölge temiz bir cilt üzerine %70 lik alkol ile cilde tampon yapılmalıdır. Kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır. İğne kılın çıkış yönüne paralel tutularak kıl köküne sokulup kıl köküne akım verilir. Profesyonel çalışmaya rağmen hafif kızarıklıklar ve küçük kabuklanmalar görülmesi oldukça normaldır. Bu kabuklanmalar kişinin cilt hassasiyeti ve uygulama yapılan bölgelerin cilt inceliğine bağlı olarak 1 hafta ile 15 gün arası kendiliğinden dökülür. Kabuklanan bölgelerin iyileşim süresince hafif kaşınma hissiyatı olabilir. Böyle durumlarda uygulama yapan uzmanın önerebileceği kremlerin düzenli kullanılarak hem cildin nemi sağlanıp kaşınma hissiyatının giderilmiş hemde kabukların daha hızlı bir şekilde kendiliğind

iğneli epilasyon diğer yöntemlerden en kesin çözümdür. Lazer epilasyonda % 100 sonuç alınamaz * Lazer epilasyon seans üçretleri aynıdır. Bölgedeki kıllar azalsa bile ücret değişmez. İğneli epilasyonda seans başı ücreti aynı değildir. Tüylerde azalma görüldükçe ücrette düşecektir. *İğneli epilasyonun kalıcı bir yan etkisi yoktur. Lazer epilasyonda çeşitli yan etkiler görülmektedir. *İğneli epilasyon sonrası lekelenme çok az bir ihtimaldir. Lazer epilasyonda yan etki olarak ortaya çıkan yanık deri oluşumuna rastlamak mümkün bu yanık deri görüntüsü kalıcı olabilir. * Lazer epilasyon işleminde tüyleri bitirme süreci uzundur fakat iğneli epilasyon ilk seans itibari ile kısa sürede sizi tüylerinizden kurtarır. * İğneli epilasyon acılı bir yöntemdir.

Lazer epilasyon uygulamaları kalın ve siyah kıllarda etkili olduğu gibi ince ayvacık kıl köklerinde lazer ışınları ısıya dönüşerek ince ayvacık kıl köklerin kalınlaşma ve dağılma riski oluşturabilir. Lazer epilasyon için ideal olan kıl yapısı ise belirli lazer seansı gördüktan sonra bitmeyen kıllar genellikle ince ve dirençli kıllardır. Bu durumda incelen kıllara lazer seanslarına devam edilmemesi gerekir. Çünkü ince kıllar kalınlaşıp kalın kıllarda incelir ve bu bir süre sonra kısır döngüye dönüşecektir. Bu yüzden hiç bir lazer epilasyon yöntemi % 100 bitiş garantilidir denilemez. Lazer epilasyon uygulamalarını yapan uzmanların ideal olmayan kıl köklerine kesinlikle uygulama yapmaması gerekir. İğneli epilasyon uygulaması ise teker teker her

Kısaca anlatacak olursak lazer epilasyon vücuttaki istenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmayı sağlayan bir güzellik uygulamasıdır. Günümüzde bu uygulama güzellik ve estetik merkezlerinde yapılmaktadır. Uygulamadaki amaç ise kıl köklerinin lazer ışığı ile yakılması ve bir daha çıkmamasıdır.

Uzmanlar bu uygulama için genellikle kış aylarını uygun görmektedir. Bu durumun da iki nedeni vardır: bölge güneş görmemeli ve ıslanmamalıdır. Eğer lazer epilasyon sonrasında uygulama yapılan bölge güneş görürse kalıcı lekeler meydana gelebilir. Bunun yanı sıra epilasyon öncesinde bölgede yanma ya da bronzlaşma da olmaması gerekmektedir.

Uygulama esnasında verilen lazer ışığı kıl köklerini yakarken deriye de ısı verir. Bu noktada en fazla acıyan bölgenin genital bölge olduğunu söyleyebiliriz. Acıya dayanamayacağınızı düşünüyorsanız uygulama öncesinde uyuşturucu kremlerden yardım alabilirsiniz. Bu noktada uygulamayı yapacak kişi de son derece önemlidir. Seçim iyi yapılırsa çekilecek acı da azaltılabilir.

İğneli epilasyon yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski ve güvenle yapılan epilasyon yöntemidir. iğneli epilasyon her kıl tipi için en etkili ve avuç içi kadar pürüzsüz yapabilecek tek uygulamadır. İğneli epilasyon yöntemi ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde,kıl inceliğinde esnek ve yumuşak bir iğnenin kıl köküne girilerek zayıf bir elektiriksel akım uygulanır. Böylece kıl köklerindeki kılı besleyen büyüme kesesini tahrip ederek kılın tekrar çıkmamasını sağlayan kalıcı bir çözümdür.Uygulanacak seans sayısı, kılların çıkış süresi,yapısı,rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

Lazer epilasyon için geliştirilmiş birçok farklı teknoloji bulunmaktadır. Bunlar lazer enerjileri ve IPL sistemleridir. Dalga boylarına göre lazerler alexandrite (755nm), diod (810nm) ve ndyag (1064nm) olarak isimlendirilirler. Bunlar deriyi farklı derinlikte etkilemektedir. Kullanılan bu sistemlerde elde edilen ışık enerjisi kıl köklerinde ısı enerjisine dönüşür ve bu sayede kıl köklerinde kalıcı tahribata sebep olur. Kıl köklerinde bulunan ve kıllara renk veren madde lazer tarafından üretilen bu ışığı emmektedir. Bu sayede lazer enerjisi kıl köklerine ulaşıp kalıcı tahribat yapabilmektedir.

Hastaların deri rengi, kıl kalınlığı ve yapılacak bölgenin özellikleri dermatoloji uzmanı tarafından değerlendirilerek hangi sistemin kullanılacağına karar verilmektedir. Kılları kalın olan hastaların kıl köklerindeki kıllara renk veren maddeleri de daha yoğun olduğu için lazer epilasyona daha iyi yanıt vermektedir ve böyle hastalarda daha düşük dalga boylu lazer sistemleri kullanılabilir. Deri rengi koyu olan hastalarda ise deri hasarını önlemek için, ışık enerjisini daha derine gönderebilen yüksek dalga boylu lazer sistemleri kullanılabilir. Böylelikle deride bulunan pigmentlerin ışık enerjisini emip yanık, deride renk değişikliği gibi yan etkilere sebep olmasını engellemiş oluruz. Sonuç olarak hangi epilasyon sisteminin kullanılacağı dermatol

Lazer epilasyon cinsiyet farkı gözetmeksizin istenmeyen kılları olan bayan erkek herkese yapılabilir. Son zamanlarda özellikle erkek hastalar elmacık kemikleri ve kaş üstlerine sıklıkla yaptırmaktadır. Bayan hastalar ise sıklıkla temizliği zor olan genital, koltuk altı ve bacak uygulamalarını tercih etmektedir. Özellikle batık problemi olan hastalarda lazer epilasyon en iyi tedavi seçeneğidir.

Adet döngüsü ve ergenlik gelişimi tamamlanmış her hastaya uygulanabilir. Ailelerin bilinçlenmesiyle birlikte artık lazer epilasyona daha erken yaşlarda başlanmaktadır. Böylece hastalarımız ciltte tahrişe sebep olan ağda jilet gibi yöntemlere daha az ihtiyaç duymaktadır.

Lazer epilasyonda yapılırken kullanılan ışık enerjisi cildimizde kılların bulunduğu tabaka kadar ulaşabilmektedir. Deri altındaki yağ tabakası, derin doku ve organlara ulaşabilmesi mümkün değildir. Bu sebeple herhangi bir sistemik yan etkisi yoktur. İç organlara zarar vermez.

Özellikle genç bayan hastaların en çok merak ettikleri soru yumurtalıklara zarar verip kısırlığı sebep olup olmadığıdır. Yumurtalarımız çok derin yerleşimli organlarımızdır. Ve bu ışık sisteminin yumurtalara ulaşması mümkün değildir. Uzun yıllardır uygulanan bu yöntem kesinlikle kısırlığa neden olmamaktadır.

Yaklaşık 20 yıldır kullanılan bu sistemin herhangi bir kansere sebep olduğunu gösteren hiçbir bilimsel çalışma bulunmamaktadır.

Uzman doktor kontrolünde yapılmayan uygulamalar deride yanık, kalıcı iz, renk değişikliğine sebebiyet verebilir. Deri renginize ve kıllarınızın kalınlığına bakılarak hangi sistemin kullanılacağına karar verilip; kullanılan sistemlerde doğru enerji ve atımlarla derinize herhangi bir yan etkiye sebebiyet vermeden tedavi iyi bir muayene sonrasında yapılabilir.

Doğru sistem ve dozlarla yapılmış tedavilerle sağlanan epilasyon kalıcıdır. Hormon bozukluğuna yol açan hastalıklar, kıllanmayı tetikleyen ilaçlar gibi bazı faktörler kılların yeniden çıkmasına sebebiyet verebilir. Özellikle tedaviye başlamadan önce altta yatan hormon bozukluğu olup olmadığı araştırılmalıdır. Adet düzensizliği olan hastalar, gerekli tetkiklerin yapılması için mutlaka yönlendirilmelidir.

Tedavi edilecek bölgeye göre seans sayıları değişkenlik göstermektedir. Kişilerin kıl kalınlığı, deri renkleri, hormonal durumları farklılık göstereceği için herhangi bir seans sayısı söylemek her zaman doğru değildir. Uygun şartlarda ortalama 6-8 seans yeterli olmaktadır. Yüz, kol gibi zor bölgelerde daha fazla seansa ihtiyaç olabilir.

Bacak sırt ve göğüs gibi büyük bölgelerde uygulama imkanı sağlar. Hastaların büyük bölümünde kalıcı ve ya uzun süreli epilasyon saglar. Diğer yöntemlere göre daha az ağrılıdır. 4-5 saatte uygulandığı bölgedeki bütün tüyleri döken etkili ve hızlı bir yöntemdir Kıl dönmelerinin ve batık kılların en önemli tedavi yöntemidir Cilt enfeksiyonu ve bulaşıcı hastalık tehlikesi yoktur Uygulanan cilde toksin ya da alerjik bir yan etkisi bulunmamaktadır Cildi tahriş etmez ve kalıcı yara izi bırakmaz

Kalite, hijyen ve mutlak müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan merkezimizde, müşterilerimize layık oldukları prestij ve konforu sağlayabilmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Bu sebeple Epipia Güzellik'de tüm detaylar sizler için özenle Tasarlandı