Sultangazi Lazer Epilasyon Ugulama Merkezi Tel 0212 667 47 57 cep 0555 059 30 34

Lazer Epilasyon

Sultangazi Lazer Epilasyon Ugulama Merkezi Tel 0212 667 47 57 cep 0555 059 30 34

İstemediğiniz tüylerinizden lazer epilasyon ile en hızlı ve sağlıklı olarak kurtulabilirsiniz.Lazer ışınının dalga boyu kıldaki rengi veren melanin adlı pigment tarafından emilim özelliğine sahiptir.Hava soğutma sistemi sayesinde ısısı düşen cilde hiç zarar verilmeden doğrudan kıl kökü oluşan ısı ile yok edilir.

Epipia Güzelik  siz değerli misafirlerimizi, sağlığa, yaşam kalitesine, yeniden doğuşa, mutluluğa ve estetik olarak güzelliğe kavuşabilceğinizi vaadediyoruz. Siz isteyin biz yapalım! İsteklerinizi, dileklerinizi ve beklentilerinizi bize iletin ve Epipia ailesi olarak isteklerinizi en doğru yapıda algılayarak size fazlası ile geri verebiliriz. Hizmetlerimiz en uygun stabil ortamlarda yapılmaktadır. Sağlığınız bizim için en önemli öncelik olmaktadır.

Epilasyon Lazerleri ve Özellikleri

İstenmeyen tüylerin uzaklaştırılmasında kullanılan lazerler kıl folikülü içerisinde bulunan melanini hedefler. Derin dermie penetre olan ve melanin tarafından seçici olarak absorbe edilen uzun dalga boyları kullanılır. Kromofor olarak foliküler melanin kullanıldığından koyu renk kıla sahip açık tenli hastalarda en etkili sonuçlar elde edilir. Epilasyon amaçlı ilk kullanılan normal modlu Ruby lazerin ardından, Alexandrite (755nm), Diode (810 nm) ve ND:Yag (1064nm) gibi uzun dalga boylu lazerler, uzun atım sürelerinde kullanılmış ve güvenli, etkili kıl kaybı sağlanmıştır. ND:Yag lazerler özellikle koyu tenli hastalarda, hipopigmentasyon gelişmeden tedaviye olanak sağlamıştır; ancak diğer lazerlere göre etkinliği daha düşük bulunmuştur.

Uzun atımlı Alexandrite lazerler ile koyu tenli hastalarda yan etkiler gelişebileceğinden, bu lazer deri tipi I-III olan hastalarda uygundur. Uzun atımlı Diode lazer ise, her seansda %20/35 oranında kıl kaybına yol açan, koyu tenli hastalarda da kullanılabilme avantajı olan bir lazerdir.


Lazer Epilasyon Nedir?


Lazer ışığı, bildiğimiz ışıktan farklı olarak, ışığın tek dalga boyunda düz bir demet halinde yayılmasıdır. Lazer epilasyon, istenmeyen tüylerin lazer enerjisi kullanılarak kalıcı ve sağlıklı olarak yok edilmesidir. Milisaniyelik atışlarla cilde uygulanan lazer ışını, kıla rengini veren melanin pigmenti tarafından emilir ve çevre dokuya zarar vermeden seçici olarak kıl kökünde yoğunlaşır. Kıl kökünde ısı oluşturur ve kıl kökünü tahrip eder. Birbirini izleyen birkaç seans sonunda uygulama yapılan bölge tüylerden arınır. 18 yaş altındakı kişilerde aile izni ile  herkese uygulanabilir.


LAZER EPİLASYONUN YAN ETKİSİ VAR MIDIR?

Lazer işlemi, hastanın cilt ve kıl tipine uygun enerji değerleri ile yapıldığında kalıcı yan etkisi olmaz. Uygulama sonrasında, kısa süreli olarak hafif bir kızarıklık, kabarıklık, yanma görülebilir; bu da tedaviden sonraki birkaç saat içinde kendiliğinden geçmektedir. Çok hassas ciltlerde kızarıklık 2-3 gün devam edebilir.


LAZER EPİLASYON VÜCUDA ZARAR VERİR Mİ?

Hayır, zarar vermez. Çünkü yapılan işlem sırasında derinize, ter bezlerinize zarar vermeden sadece kıl köklerinizi hedef alır. FDA tarafından, kalıcı epilasyon sağladığı ve güvenilirliği onaylanmıştır.


 


LAZER EPİLASYONDA SEANS ARALIKLARI NASIL OLMALIDIR?

Epilasyon bölgesinde seans sıklığı yüz bölgesinde 1-1,5 ay, vücut bölgesinde 1-2 aydır. Tedavi ilerledikçe seans aralıkları uzamaktadır.


LAZER EPİLASYONDA NEDEN BİRDEN FAZLA SEANS GEREKLİDİR?

Vücut kılları anajen, katajen, telojen olarak adlandırılan üç gelişim evresinde bulunur. Her kıl kökü, bu devrelerden birbirinden bağımsız farklı zamanlarda geçmektedir. Lazer epilasyon daha çok anajen dönemdeki kılları etkiler. Bu nedenle tek seansta uygulanan bölgedeki tüm kılları yok etmek mümkün olmamaktadır.


LAZER EPİLASYONDA SEANSLAR NE KADAR SÜRER?

Her seans, uygulama yapılacak bölgenin genişliğine göre farklı sürede tamamlanır. Örneğin komple bacaklar, sırt gibi büyük alanlar ortalama 1-1,5 saat; koltuk altı, bikini bölgesi, yüz gibi daha küçük bölgeler 10-15 dakika; bıyık, çene gibi bölgeler 2-3 dakikalık sürelerde taranmaktadır.


LAZER EPİLASYONDA TEN RENGİ ÖNEMLİ MİDİR?

Lazer epilasyon yöntemi, beyaz tenli ve koyu renk tüylü kişilerde etkinliği daha yüksek olan bir yöntemdir. Lazer cihazlarında, kişiye uygulama yapılacak bölgeye özel ayarlamalar yapabildiğinden, cilt rengi esmer olan kişilerde, bronz tenlilerde, hatta zencilerde bile, dozlar cilde zarar vermeyecek seviyelere indirilerek uygulanmaktadır.


İŞLEM YAPILIRKEN CANIM ÇOK YANAR MI?

Hayır, hissettiğiniz acı lastik çarpmasından daha fazla değildir ve acısı atış sonrası hemen geçer.


TÜYLER KAÇ SEANSTA BİTER?

Herkesin fiziki yapısı ayrı olduğu gibi, kıl yapıları da ayrıdır. Özellikle vücuttaki kol altı, alt bacak, genital bölge gibi yerler minimum 4 maksimum 8 seansta biter. Yüz, kol, sırt gibi bölgelerde 6-12 seans sürebilir.


LAZER EPİLASYON ÖNCESİ NE YAPILMASI GEREKİR?

Lazer epilasyondan en az bir ay öncesine kadar kılları kökünden alan ağda, epilatör, cımbız, iple alınma işlemleri yapılmamalıdır. Lazer epilasyondan 15 gün öncesine kadar bronzlaşma olmamalı ya da solaryuma girilmemelidir. Tüy dökücü kremler köklere işlemediğinden, lazerden önce kullanılmalarında sakınca yoktur. Jiletleme işlemi, hiç bir zaman kıl köklerini güçlendirmeyecek ve ayva tüylerini kalınlaştırmayacaktır. Cildi soyan ürün (peeling) kullanılıyorsa (retinoik asit, glikolik asit ) 15 gün önce bırakılmış olmalıdır.


LAZER EPİLASYON SEANSINDAN SONRA NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

Tedaviden sonra hemen günlük yaşantınıza dönebilirsiniz. İşlem gören bölgeye makyaj malzemeleri rahatlıkla uygulanabilir. İşlem sonrasında, ilk 24 saat çok sıcak su uygulaması yapılmamalıdır. Lazer epilasyon, cildin açıkta kalmış bölgelerine uygulanmışsa, sonraki seansa kadar güneşli havalarda güneş koruyucu kullanılmalıdır. Lazer epilasyon uygulanan kılların kökleri 3 ile 10 gün içerisinde uzama ve dökülmeye başlar veya el ile çekilerek tutulduğunda kolayca çıkar.


LAZER EPİLASYON SONUÇLARI KALICI MIDIR?

Günümüzün gelişmiş yüksek teknolojik lazerleriyle, etkin dozlarda yapılan tedavilerde, bir bölgede bitmiş bir tüylenmenin, yeniden başlaması olası görünmemektedir.


Google Etiketler 


bayan lazer fiyat Sultangazi Lazer Epilasyon Merkezi,erkeklerde lazer epilasyon,iğneli epilasyon

Diğer Hizmetler

Kalite, hijyen ve mutlak müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan merkezimizde, müşterilerimize layık oldukları prestij ve konforu sağlayabilmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Bu sebeple Epipia Güzellik'de tüm detaylar sizler için özenle Tasarlandı