İğneli Epilasyon Uygulamaları Sultangazide Hizmetinizdeyiz

İğneli Epilasyon

İğneli Epilasyon Nedir? Bilgi  Randevu 

0555 059 30 34 - 212 667 47 57

İğneli Epilasyon uygulaması uzmanlık ve el beceresi gerektirir, yanlış yapılan tedavilerde yanıklar ve çukurlar oluşabilir.

İğneli Epilasyon (Thermoliz) nedir?

Yüksek Frekans dalgaları ve yüksek ısı ile çok hızlı bir şekilde kıl kökünü yok etmektir. Uzmanlık ve el beceresi gerektirir. Yanlış yapılan uygulamalarda yanıklar ve çukurlar oluşabilir. Yanlış yapılan iğneli epilasyon uygulamaları yüzünden, iğneli epilasyonun iz bıraktığına dair yanlış düşünceler vardır. Düzgün, olması gerektiği gibi yapılan iğneli epilasyon uygulamaları asla kalıcı izler bırakmazlar.

Düzgün, olması gerektiği gibi yapılan iğneli epilasyon uygulaması ne demektir? Ne gerektirir?  Uzmanlık: Neka Güzellik Salonu, yıllardır kendi bünyesinde yetiştirdiği ve uzmanlığından emin olduğu bir kadro ile Rengin Hanımın denetiminde çalışır.

Teknolojik Epilasyon Aletleri: İğneli Epilasyonda alet kullanımı çok önemlidir. Eski aletlerde galvanik akım kıl köküne verilerek kimyasal reaksiyon oluşması ve kıl kökünü yok etmesi sağlanırdı. Bu çalışmaya elektroliz denirdi. Neka'da kullandığımız yeni aletlerde 27 megahertz hızındaki yüksek frekans dalgaları ve ısı etiki ile çok hızlı bir şekilde kıl kökleri yok edilmektedir. Isı yoğunluğu iğne ucundan kıl köküne yollanır. Böylece acı azalır ve cilt yüzeyinde kabuk oluşumu olmaz ve çok kalın kıllarda bile kabuk minimumda kalır. Bu çalışmaya thermoliz diyoruz.

 Epilasyon iğnesi seçimi: Her kılın kalınlığına uygun iğne boyu seçilmelidir. Neka'da beş değişik kalınlıkta, streril ve isole iğne kullanılır. Yüksek frekans dalgası sadece iğne ucundan geçer ve sadece kıl kökünü yakar. Dolayısı ile kabuk oluşumu minimumdadır. İnce kıllarda kabuk tutmaz. Özellikle yüz, kaş, dudak üstü uygulamalarında insanlar günlük yaşantılarına rahatlıkla devam edebilirler.İğneli Epilasyon acı verir mi?

Kullandığımız son teknolojik aletler ve tüy gibi ince, izole ve steril iğneler sayesinde iğneli epilasyon uygulaması artık acısız ve kabuksuzdur.  Ancak kalın tüyler de yüksek frekans dalgaları arttırıldığı için işlem sırasında tahammül edilebilir ölçülerde bir acı duyulabilir ve küçücük kabukçuklar oluşabilir. Yüz bölgesinde bir haftada, vücutta ise onbeş gün gibi bir sürede cilt tamamen iyileşir.

İğneli Epilasyonda Kaş Çalışması

İğneli epilasyon uyulamasında en dikkatli çalışılması gereken bölge kaş bölgesidir. Hedef kaşı inceltmeden dağınıklığını toplayarak kaşı doğal hale getirmektir.  Göze yakın bir bölgede olması iğneli epilasyon uygulamasında sorun yaratmaz.

İğneli Epilasyon Yaklaşık 100 yıldır uygulanan en eski epilasyon yöntemidir.Her türlü kıl yapısında etkilidir.

İğneli epilasyon, ustalık gerektiren ve mutlaka steril koşullarda uygulanması gereken bir işlemdir. Bu yöntemde, ince ve yumuşak steril bir iğneyle kıl köküne girilerek zayıf bir elektriksel akım uygulanır.

Böylece kıl kökleri tahrip edilerek kalıcı bir çözüm sağlanır. Uygulanacak seans sayısı tüylerin çıkış süresi, yapısı, rengi ve yoğunluğuna göre belirlenir.

İğneli Epilasyon Tekniği

İğneli Epilasyon Tekniğinde epilasyon yapılacak bölge temiz olmalı ardından %70’lik alkol ile hafifçe tampon yapılmalıdır.

Epilasyon için düşük bir frekans yeterlidir.Uygulama sırasında hafif bir ısı hissedilir.
Kullanılan iğneler steril ve kişiye özel olmalıdır. İğne paralel tutularak kıl folikülüne sokulur ve akım verilir.

İğneyi çıkartmadan önce akım kesilir kıl folikülü tahrip olmuşsa kıl kolayca çıkar. Uygulama süresi her defasında kıl yoğunluğuna göre değişir ve cm’den 2-3 tüyden fazla alınmamalıdır. Ciltte hafif kabarıklıklar veya kızarıklıklar görülebilir.Çok dikkatli çalışılmasına rağmen hafif kızarıklıklar ve küçük kabuklanmalar normaldir.

Uygulamadan hemen %100 sonuç almak mümkün değildir.Çünkü her kılın dönemi vardır bu dönemler anagen,katagen,telogen dönemlerdir.
Bu dönemler iğneli epilasyonda son derece önemlidir.Kıllar anagen dönemdeyken iğneli epilasyondan maksimum etki etki alınacaktır.

Uykusuz,yorgun ve adet döneminde karın açken,grip gibi rahatsızlıklarda iğneli epilasyon yaptırılmamalıdır. Bu dönemlerde vücut hassas olduğu için acı hissi verebilir.

Varisli hastalar,kalp pili kullananlara,ödem olan kişilere,şeker hastalarına,hamilelere,aids hastalarına kesinlikle uygulama yapılmaz.

İğneli Epilasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

  • Epilasyonu takip eden 24 saat içinde cildin oksijen almasını engelleyen faktör parfüm, deodorant gibi kozmetik ürünlerinin sürülmemesi tavsiye edilir.
  • Epilasyondan sonra cilt sıcak su ve kese ile tahris edilmemelidir.
  • Özellikle asit bazlı sabunlar hassas ciltlerde iritasyona ve alerjiye sebeb olabilir.
  • Ayrıca epilasyonu takip eden 3 gün içerisinde kızgın güneş altında bronzlaşılmamalıdır.
  • Etiketler
  • AKNE ANTİ AKNE AĞDA BAMBU BAKIMI BOYUN BAKIMI CİLT BAKIM CİLT BAKIMI CİLT LEKESİ CİLT MASAJI CİLT SARKMASI CİLT SIKILAŞTIRICI DEKOLTE DEKOLTE BAKIM DEPİLASYON DUDAK KONTÖR ENERJİ VERİCİ BAKIM EPİLASYON FIRSATLAR GÖZ ALTI BAKIM GÖZ ÇEVRESİ BAKIM HASSAS CİLTLER KALICI MAKYAJ KALICI RUJ KAMPANYALAR KİVİ BAKIM KURU CİLT KURU CİLTLER KIRIŞIK GİDERİCİ KIRIŞIKLIK ÖNLEYİCİ BAKIM LEKELERE KARŞI BAKIM MANİKÜR NEM NEMLENDİRİCİ NEMLİ CİLT PARLAK CİLT SEBUM SEBUM DENGELEYİCİ BAKIM SİVİLCE SİVİLCE BAKIMI SİVİLCE GİDERİCİ BAKIM SIR AĞDA TEMEL BAKIM YABAN MERSİNİ YAĞLI CİLT YAŞLANMA KARŞITI BAKIM

Diğer Hizmetler

Kalite, hijyen ve mutlak müşteri memnuniyetini ilke edinmiş olan merkezimizde, müşterilerimize layık oldukları prestij ve konforu sağlayabilmek için hiç durmadan çalışıyoruz. Bu sebeple Epipia Güzellik'de tüm detaylar sizler için özenle Tasarlandı